Використання торгової марки НАБУ

Як виявилося, не так легко провести реформи в Україні! Тим більше якщо не враховувати чинне законодавство України в сфері інтелектуальної власності.

Виконуючи вимоги МВФ і Європейської комісії для лібералізації візового режиму України з Євросоюзом, Президент України своїм Указом №217 / 2015 від 16.04.15 створив Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Але, в процесі використання абревіатури НАБУ не був прийнятий до уваги той факт, що вона вже використовується як власна торгова марка.

НАБУ або Національне бюро?

Скорочення НАБУ, як легальна торговельна марка реєстрація якої проведена більше 3 років тому Незалежною асоціацією банків України, стала правовою підставою для подальших претензій. Асоціацією запропоновано Національному антикорупційному бюро України змінити скорочена назва НАБУ на Національне бюро.

Захист асоціації банків України взяли на себе юристи GENTLS, які оголосили виняткове право свого клієнта на заборону використання торговельної марки НАБУ. Виходячи з повідомлення юристів, Національне бюро використовує абревіатуру з порушенням права на інтелектуальну власність асоціації банків, в той час як словесне позначення і зображення знака «НАБУ» визначено свідоцтвами №169455 та №169456.

Відомствам потрібно негайно знайти спільну мову і вирішити ситуацію, що склалася.

Проблеми зі збігом абревіатури

Використання однаковою абревіатури двома державними структурами призвело до курйозних випадків. Так, громадяни України систематично повідомляють НАБУ про корупційні злочини. Аналогічна плутанина відбувається і в роботі із засобами масової інформації. Серед негативних наслідків варто відзначити неможливість бюро своєчасно реагувати на повідомлення про злочини, в силу того що вони не живуть за адресою.

Така ситуація склалася через правового нігілізму до області інтелектуальної власності. Але закон писаний для всіх однаково. А тому, якщо вам цікаво як зареєструвати торгову марку, зверніться в компанію «ТМ-Патент». Крім того, що у нас найнижчі ціни на послуги, ваша ідея буде реалізована і захищена законом в найкоротші терміни. Реєстрація торгової марки це найважливіший крок для просування і успіху вашого бізнесу.