Послуги з реєстрації товарного знака в УкраїніРеєстрація торгової марки - 500 грн.

Як ми вже говорили, «товарний знак», «торговий знак», «торгова марка», «знак для товарів і послуг» - це поняття означають одне і те ж.

Товарний знак: етапи і терміни реєстрації

Реєстрація товарного знака в Україні - це комплекс заходів, націлених на отримання свідоцтва, що підтверджує виключні права власника. Процедура реєстрації торгової марки здійснюється відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Зареєструвати товарний знак можна дотримуючись порядку отримання свідоцтва, який детально описаний в ст.7 вищезгаданого закону, а також інших нормативних актах. Згідно з ним реєстрація торгового знаку проходить в кілька етапів, які слідують в певній черговості. Після завершення кожного етапу, Укрпатент направляє формальний лист про проходження даного етапу. Іноді, може бути направлено лист із запитом додаткових документів або уточнення будь-яких даних. Необхідно протягом 2-х місяців обов'язково відповісти на запит експертизи!

Перевірка позначення на тотожність і схожість.

Перед подачею заявки на реєстрацію, необхідно перевірити назву або логотип. Слід дізнатися чи не порушують вони прав третіх осіб, чи немає зареєстрованих ідентичних або схожих торгових марок. Проводити перевірку можливо по двох базах. По базі зареєстрованих свідоцтв на торгові марки, що ми робимо абсолютно безкоштовно. По базі поданих заявок, в тому числі за міжнародними заявками. За це додатково оплачується державне мито.

Подача заявки на реєстрацію.

Зареєструвати товарний знак торгову марку має право фізична, юридична особа або група осіб. Подати документи в патентне відомство України від імені заявника може будь-яка довірена особа, яка офіційно уповноважена представляти інтереси потенційного власника торгової марки. Одна заявка - це одна торгова марка, тобто якщо Ви бажаєте зареєструвати одну і ту ж ТМ, але в двох варіантах кольорів, то необхідно підготувати дві заявки. Текст заявки повинен бути викладений українською мовою, і включати наступне:

 • Заяву про реєстрацію знака;
 • Зображення товарного знака;
 • Опис;
 • Детальний перелік товарів і послуг, для яких заявник бажає зареєструвати товарний знак.

Важливо знати. Товари та послуги, які включаються до анкети на реєстрацію ТМ, повинні бути викладені в суворій відповідності з класами Міжнародної класифікації товарів і послуг (далі по тексту МКТП). Реєстрація товарних знаків в Україні, як і в будь-якій країні-учасниці Ніццької угоди проходить тільки по цій єдиній класифікації. Вона має на увазі собою перелік груп, так званих класів - їх 45, де 1-34 класи передбачені для позначення товарів, а 35-45 класи - для позначення послуг. Класифікація дозволяє швидко і однозначно визначити, до якого класу належить товар (послуга). До вибору класів потрібно підійти вкрай відповідально, так як вони будуть відображатися в свідоцтві. Подальший захист буде діяти для конкретних товарів і послуг, саме в чітко зазначених конкретних класах. Обмовимося, що розширити список класів вже після подачі заявки неможливо.

На замітку. Розподіл товарів і послуг на класи краще доручити кваліфікованому спеціалісту. Він підбере найоптимальніший перелік груп, який дозволить максимально використовувати товарний знак в подальшому.

Дуже важливо і правильно скласти опис знака (особливо це актуально для комбінованих торгових марок).

Залежно від особливостей позначення до заявки можуть додаватися різні додаткові відомості та матеріали. Так, якщо Ви бажаєте отримати охорону кольору (поєднання кольорів), використаних в позначенні ТМ як позначає характеристика, необхідно вказати це в заявці.

Встановлення дати подання заявки

Датою подання вважається день одержання Укрпатентом заявки з відповідними матеріалами. Протягом 2-х місяців з моменту подачі заявки необхідно сплатити встановлений збір, інакше заявка буде вважатися відкликаною. На цьому етапі заявнику надсилається повідомлення про встановлення дати подачі або запит додаткових даних (у разі невідповідності матеріалів або неграмотного складання їх).Формальна експертиза заявки на реєстрацію товарного знака

Формальна експертиза заявки

Її мета цього етапу експертизи перевірити заявку на відповідність формальним вимогам. Це означає, що експерт перевіряє правильність заповнення бланка заявки, відповідність розміру зображення, наявність всіх необхідних документів, правильність оформлення платіжного документа і відповідність зазначених у заявці товарів і послуг класах МКТП. У підсумку, заявнику надсилається висновок експерта про відповідність матеріалів заявки вимогам законодавства, або запит надати додаткові матеріали, що необхідно зробити на протязі 2-х місяців.

Кваліфікована експертиза заявки

Вона ж - експертиза по суті. Проводиться з метою аналізу і перевірки заявленого позначення відповідності ст. 5 і ст. 6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Проходить перевірка, чи немає схожих або тотожних позначень, які були раніше зареєстровані в якості торгової марки.

На цьому етапі експертизи можлива попередня відмова в реєстрації. Реєстрація торгової марки на цьому не закінчується. Не варто опускати руки. У вас є два місяці для відповіді експертизі. У багатьох випадках, якщо Ви не порушуєте права третіх осіб, мотивованим запереченням, доводами в вашу користь, вдається відстояти отримання свідоцтва на торгову марку.

Кінцеві результати експертизи відображаються у висновку за заявкою, що набирає чинності після затвердження результатів.

Публікація відомості про торгову марку

По фактом рішення про реєстрацію ТМ, протягом трьох місяців необхідно сплатити державне мито за видачу свідоцтва і збір за публікацію. Після чого проводиться публікація відомостей про видачу свідоцтва на торгову марку в офіційному бюлетені «Промислова власність».

Реєстрація знака

Паралельно здійснюється реєстрація торгового знаку, тобто до державного реєстру вносяться відомості про нову торгову марку.

Видача свідоцтва

Державна служба інтелектуальної власності видає свідоцтво на знак для товарів і послуг протягом 1 місяця після державної реєстрації знака. Свідоцтво видається власнику або його довіреній особі.

Терміни реєстрації ТМ

Зареєструвати торговий знак в Україні можна в стандартні, прискорені і найкоротші терміни.

 • Стандартна процедура реєстрації триває 12-15 місяців.
 • Прискорена процедура реєстрації триває 6-8 місяців.

Очевидно, що прискорення процедури має на увазі собою прискорення роботи експертів Укрпатенту, а також інтенсивний режим роботи всіх супутніх служб. Це тягне відповідні витрати. Іншими словами, термін проходження реєстрації безпосередньо впливає на її підсумкову вартість.

Що впливає на формування підсумкової вартості реєстрації ТМ

Вартість реєстрації торгового знака включає в себе оплату всіх зборів - за подачу заявки, за видачу свідоцтва і в деяких випадках інших зборів. Розмір зборів чітко встановлений законодавством. Якщо ж кількість заявників більше ніж один, то сума державних платежів збільшується на 30%.

Зарегистрировать торговый знак в Украинев стандартные и ускоренные срокиПідсумкова вартість може коригуватися згодом внесення змін до заявки на реєстрацію торгової марки. В цілому, на вартість реєстрації впливає цілий ряд факторів: кількість заявників, терміновість, включення в позначення знака назви держави або кольору. Ключовим же фактором формування вартості є кількість класів МКТП. За кожен клас товарів і послуг держава стягує збір 1000 грн. - Чим більше класів, тим вище вартість реєстрації. За реєстрацію торгової марки кольоровою додатково взимаеться плата 500 грн.

Компанія «TM-Patent» пропонує свої послуги з реєстрації товарних знаків. Ми готові реалізувати як повний комплекс заходів, необхідних для отримання свідоцтва про реєстрацію, так і окремі послуги в процесі реєстрації.

У перелік своїх послуг «TM-Patent» включає:

 • складання і подачу заявки
 • проведення пошуку і аналізу позначення на предмет його схожості з раніше зареєстрованим чи поданим на реєстрацію товарними знаками
 • проведення прискореної експертизи
 • ведення письмових переговорів з Патентним відомством
 • а також ряд додаткових послуг (внесення правок в заявку, продовження терміну дії свідоцтва, розробка договорів і т.д.)

Ми готові запропонувати вартість послуг з реєстрації - 500 грн (без урахування держмита). Переконатися в вигідності нашого пропозиції і зареєструвати товарний знак можна прямо зараз.

Google