Реєстрація та захист авторських прав

РЕЄСТРАЦІЯ авторських прав - 500 грн.

Поняття авторського права

Будь-який твір мистецтва, науки або літератури являє собою результат творчої діяльності конкретної особи, його автора. Кожен автор (його спадкоємець або особа, якому автор або спадкоємець передав свої майнові права) має виключне право отримувати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності, іншими словами, від використання їх третіми особами. Тільки автор може дозволити або заборонити використовувати (показувати, виконувати, видавати і т.д.) його твір. Це його безпосереднє право, яке він вправі захистити. Захист авторського права може бути застосований до будь-якої зовнішньої об'єктивної формі інтелектуальної творчості (усній, письмовій, об'ємно-просторової, образотворчої і т.д.). Іншими словами, реєстрація авторського права дозволяє захистити будь-які творчі твори, які були зведені до матеріальної формі.

Список об'єктів авторського права досить об'ємний, він викладений в положеннях Закону України «Про авторське право і суміжні права». Назвемо найпоширеніші з них:

 • літературний, музичний, аудіовізуальний, сценарний твір;
 • комп'ютерна програма (в тому числі операційна система), база даних;
 • твір образотворчого і прикладного мистецтва;
 • твір містобудування, архітектури;
 • похідну роботу - переклад на іншу мову (напр., Літературного твору), аранжування (напр., Муз. Твору), інсценування (напр., Драматичного твору) і т.д.

Реєстрація авторських прав не дає захист на будь-чиї абстрактні ідеї, концепції, техніки або методики, які були застосовані в творі. Іншими словами, якщо Ви придумали новий метод плетіння волосся, видали брошуру, в якій поетапно описали спосіб його реалізації, то авторське законодавство буде захищати лише текст, а не сам метод плетіння.

Що стосується об'єктів авторського права, то ними НЕ можуть бути:

 • Звичайна прес-інформація (напр., Новини дня);
 • Твори усної народної творчості;
 • Офіційні документи політичного, законодавчого та адміністративного характеру і тексти їх офіційних перекладів;
 • Державні символи, знаки, нагороди; будь-яка офіційна символіка;
 • Грошові одиниці;
 • Будь-які бази даних, які є неоригінальними (напр., розклад руху транспорту і т.д.) і на які поширюється унікальне право Sui generis.

Реєстрація авторського права в Україні дозволяє отримати авторське свідоцтво, яке охороняє права творця на його твір, згідно з нормами Цивільного кодексу. Під охороною варто розуміти передбачені законом заходи з підтвердження авторського права, зупинці його незаконного використання, а також застосування до правопорушників різних санкцій.

Величезною перевагою є те, що реєстрація авторських прав займає всього 2 місяці.

реєстрація авторських прав займає всього 2 місяці

Зареєструвати авторські права

означає отримати максимальний їх захист в майбутньому, а також забезпечити собі право на отримання винагороди за втілення своєї творчої діяльності. Хоча реєстрація авторських прав в Україні не являє собою обов'язкову процедуру - право власності виникає з моменту створення твору. Однак свідоцтво про реєстрацію автоматично вирішує ряд питань в спірних ситуаціях в сфері авторського оправа - наприклад, при доказі авторства, передачі авторського права, при його продажу і т.д.

Як бачимо, тільки державна реєстрація авторського права в Україні - найнадійніший спосіб забезпечити захист вашого інтелектуального надбання.

Термін дії виключного авторського права, а разом з тим і його охорони становить час життя автора і 70 років після його смерті.

Компанія «TM-Patent» надає комплексні послуги з реєстрації авторських прав, в тому числі на нестандартні об'єкти. Наші фахівці здійснюють всі етапи робіт, необхідних для отримання свідоцтва про реєстрацію авторського права - від подачі на реєстрацію документів і оплати необхідних зборів, до отримання свідоцтва на руки.

Наші клієнти можуть також замовити у нас одну з додаткових послуг щодо авторського права. До таких можна віднести, внесення правок в заявки, внесення змін до державного реєстру і т.д.

Також ми надаємо послуги з розробки та реєстрації ліцензійних договорів і договорів передачі прав на твір і т.д.

Тарифи

Тарифи на послуги в галузі авторського права максимально орієнтовані на інтереси клієнтів. Вартість послуги реєстрації права автора складає всього 500 грн. як для фізичних, так і юридичних осіб. Замовити послугу реєстрації можна прямо зараз.

Всі розцінки і детальний список послуг доступні в розділі «тарифи».

Google