Реєстрація патенту - 1200 грн.

Реєстрація патенту на промисловий зразок

Що може бути промисловим зразком.

Впізнавана форма або упаковка, оригінальний дизайн, унікальний інтерфейс - все, що визначає вид конкретного виробу в цілому, може бути об'єктом промислового зразка. Іншими словами, художньо-конструкторське рішення практично будь-якого промислового виробу (унікальна форма книжкової полиці, модель взуття, зовнішній вигляд настільної лампи, етикетка, вивіска і т.д.) - це і є промисловий зразок. Винахід промислового зразка - це завжди результат творчої діяльності його винахідника, так як промисловий зразок завжди несе в собі новизну, інакше він не буде вважатися Вашим особистим винаходом.

Промисловий зразок обумовлює зовнішній вигляд виробу, який робить його несхожим на інші. В цьому аспекті закладена, як правило, естетична привабливість виробу. Цілком, очевидно, що метою створення промислового зразка є підвищення комерційної цінності виробу, просування його на ринку. Створивши оригінальну форму банки для прохолодного напою, Ви напевно захочете, щоб тільки Ваш продукт на ринку був представлений в банку такої форми. Таке бажання народжує необхідність в охороні промислового зразка. Для отримання офіційної охорони необхідний патент на промисловий зразок. Адже тільки державна реєстрація промислового зразка надає власнику можливість захисту своєї розробки.

Патентування укладає в собі надання виняткових прав на промисловий зразок. Іншими словами, реєстрація промислового зразка дасть його власнику право використовувати його на свій розсуд - забороняти або дозволяти його використання, а також дозволить запобігти несанкціонованому використанню його третіми особами (виготовлення, імітація і т.д.).

Можна зробити висновок, що реєстрація промислового зразка захищає зовнішній вигляд виробу, виражений у формі, малюнку, забарвлення та їх поєднання.

Промисловий зразок може бути:

Патент на двовимірний промисловий зразок

  • двомірним. У цьому випадку він являє собою композицію, в основі якої - графічне лінійне співвідношення всіх елементів, яке не можна сприйняти як об'ємне. Сюди можемо віднести, і декоративні малюнки - на тканині, килимі, шпалерах, і деякі види друкованих матеріалів - етикетка, логотип і т.д .;
  • тривимірним. Це композиція, в основі якої - просторова об'ємна структура. К тривимірним промисловим зразкам відноситься зовнішній вигляд упаковки, інструментів, механізмів, устаткування і т.д. Тривимірним зразком може бути як виріб повністю, так і його окрема частина - наприклад, дизайнерське рішення зовнішнього дзеркала далекого виду в авто. У тому числі промисловим зразком може бути і комплект виробів, пов'язаних між собою однією задумкою. Наприклад - комплект меблів;
  • комбінованим. Це виріб, який поєднує в собі ознаки двомірної і тривимірної композиції. Прикладом комбінованого промислового зразка може будівельна облицювальна плитка, в якій поєднується одночасно і форма, і візерунок.
    Найпоширенішим на сьогодні промзразком є етикетка. Як частина товарного знака вона проходить подвійну реєстрацію. Вона захищається, і як торгова марка, і як промисловий зразок.

Що не може бути промисловим зразком:

  • архітектурні об'єкти (крім МАФів); промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди;
  • друкована продукція;
  • об'єкти з сипучих, газоподібних, рідких речовин - тобто будь-які об'єкти нестійкої форми;
  • будь-який виріб, який суперечить суспільним принципам моралі, гуманності, несе в собі образу і т.д.

Хто має право на отримання патенту

    • Перш за все, автор або його спадкоємець.
    • Роботодавець. Право на патент на промисловий зразок належить роботодавцю, якщо об'єкт був створений у зв'язку з виконанням прямих службових обов'язків (якщо трудовий договір не передбачає конкретні умови). У цьому випадку, роботодавець зобов'язується видати винагороду автору в повній відповідності економічної цінності зразка.
    • Правонаступник автора або роботодавця.

Термін дії патенту на промисловий зразок

  • Перший заявник. Якщо промисловий зразок - результат роздільної роботи, то право на одержання патенту має той, хто подав заявку раніше за всіх.

Термін дії патенту

У нашій країні термін дії патенту на промисловий зразок становить 10 років від дати подання заявки на його отримання. За клопотанням власника патенту та при оплаті відповідного збору він може бути продовжений на 5 років.

Для того щоб патент не втратив силу, його власник зобов'язаний оплачувати щорічне мито. При несплаті обов'язкового платежу дія патенту припиняється достроково.

    Компанія «ТМ-Патент» сприяє в отриманні патенту на промислові зразки будь-якої складності. Реєстрація промислового зразка досить складний процес, тому краще довірити його професіоналам. Наш сервіс передбачає:

  • підготовку та подачу заявки на патент;
  • супровід заявки в процесі реєстрації;
  • подачу клопотань про відновлення / продовження термінів дії патенту;
  • спілкування з представниками експертних організацій в області патентування;
  • внесення правок і змін в заявки;
  • розробку ліцензійних договорів;
    і безліч інших додаткових послуг.

Вартість послуги в «TM-Patent» становить всього 1200 грн. Замовити послугу реєстрації промислового зразка за найбільш вигідною ціною можна прямо зараз. Ми зробимо прорахунок вартості всіх необхідних Вам послуг в найкоротші терміни.

Google