Скандал навколо тм Монополія

Давно вже не секрет, що великі речі, грандіозні проекти, найбільші компанії створюються саме в період економічної кризи.

Депресія і рецесія, напевно, одні з найбільш сприятливих періодів щоб зареєструвати тм і почати свій бізнес.

Історія «Monopoly»

У 1934 році, коли економіка Сполучених Штатів Америки була поглинена Великою Депресією, житель Пенсільванії Чарльз Дерроу приніс в ігрову компанію Parker Brotherts придуману ним настільну гру, яку ми знаємо як «Monopoly». Але брати Паркер відмовили Чарльзу у випуску і тиражі його проекту.

Незважаючи на відмову, Чарльз Дерроу разом зі своїм другом в місцевому магазині за рік продав майже 5000 примірників своєї гри, які зробив своїми руками. І незабаром вищезгаданий ігровий магнат все-таки взявся за, вельми непоганий, на їх погляд, проект.

З 1935 року показники продажів «Монополії» перевершили будь-які інші ігри в США.

Майже через 40 років професор Ральф Анспач розробив «Анти-монополію», що демонструє епоху великих маркетингових воєн, яка замінила стратегію монополізму на ринку.

Але в 1974 році Parker Brothers спільно з компанією-засновником General Mills почали судову тяжбу про захист своїх авторських прав. В ході судового розгляду професор Анспач з'ясував, що гра «Монополія» створена зовсім не Чарльзом Дерроу. Її основні принципи беруть свій початок з запатентованою на початку ХХ століття «настолки» «Землевласники». Ідея в тому, що власники нерухомості завжди збагачувалися за рахунок ренти орендарів.

Гра «Землевласники», завдяки промисловому випуску і застосуванні її в навчанні студентів Пенсільванії, дійшла і до Атлантік Сіті, в тому числі і до дружини Чарльза - Естер Дерроу. Пізніше Чарльз Дерроу здійснив патентування торгової марки «Монополія».

Однак, після вимушеного скандального визнання «автора» гри в плагіаті, компанія Parker Brothers стала винятковим правовласником «Монополії», а Чарльза позбавили від витрат за «позичену» їм ідею.

Як зареєструвати торгову марку в Україні?

Швидка реєстрація торгової марки в Україні

Щоб уникнути таких «американських» історій, коли на ваших ідеях роблять гроші інші, дізнайтеся, як зареєструвати торгову марку в Україні. У цьому вам допоможе безкоштовна консультація компанії «ТМ-Патент». Одним з наших переваг є те, що для вас реєстрація торгової марки буде безтурботним і приємним процесом, з професійним супроводом і індивідуальним підходом, що, безсумнівно, відіб'ється на майбутній розвиток вашого бізнесу.