Зареєструвати торговий знак в УкраїніУ другій половині березня стало відомо, що федеральним судом штату Каліфорнія розглядається позов сценариста Гері Голдмена проти легендарної студії анімації Walt Disney.

Причиною судового позову стало звинувачення позивачем студії в крадіжці його ідеї створення мультика «Zootopia» (полюбився нам «Зверополіса»).

Скандал навколо Зверополіса

Сценарист повідомив, що давав свій сценарій в студію «Діснея» двічі. Вперше свій сценарій про світ, де замість людей живуть тварини, він подав у 2000 році, але її відкинули. Другий відмова Гері Голдмен отримав в 2009 році. Але до сих пір не зрозуміло, чому він не вирішив чи не зміг зареєструвати торговий знак на свій твір, і подав позов тільки через рік після виходу мультфільму.

Позивач звинуватив «діснеевци» в тому, що всі персонажі, діалоги і навіть сюжетні лінії вкрадені з його сценарію.

Представники кіноімперії всі звинувачення відкинули, повідомивши суд про те, що ідея для мультфільму «Зверополіс» з'явилася в 2010 році. Спочатку проект планував розповісти історію про, свого роду, Джеймса Бонда, тільки серед тварин. Але в процесі зйомок з'явилися нові головні персонажі - хоробра кролиця і лисиць Нік. Закінчивши поліцейську академію, кролиця Джуді влаштувалася в поліцейську дільницю, оскільки завжди мріяла стати правоохоронцем. Третирування з боку керівництва відділу поліції і «колег», шахрайство, расизм та інші хитрощі вуличних шахраїв - це тільки верхівка айсберга. Головну героїню і її супутника очікує куди небезпечніше розслідування загадкової низки злочинів.

Мультфільм дуже полюбився кіноглядачам, про що свідчать касові збори від кінопрокату в світі - більше $ 1 млрд. У студії «Діснея» коментують позов як намір Гері Голдмена незаслужено отримати права на «картину», яку він не створював. Юристи «Діснея» будуть рішуче захищати свій мультфільм в суді.

А ось, по думці не маловідомого сценариста, у фільмографії якого значиться кінофільм «Згадати все» з Арнольдом Шварценеггером у головній ролі, студія «Walt Disney» зазвичай відмовляє авторам, щоб потім скористатися їхніми ідеями і випускати картини від свого імені як свої власні. Для студії анімації «Діснея» така практика звична справа, вважає Голдмен.

Реєстрація торгової марки захистить ваші права і власність

Тепер сценарист Гері Голдмен вже точно зрозумів наскільки може бути важлива реєстрація марки. У його випадку, він через свою легковажність, втратив цілий статок.

Так само і ви, бережіть свої твори мистецтва. Ніколи і нікому не відправляйте творіння свого розуму до тих пір, поки не закінчиться реєстрація торгової марки на ваш «продукт».
Я
кщо вам потрібна, наприклад, реєстрація торгової марки харків, зверніться в компанію «ТМ-Патент» і ви отримаєте якісну консультацію наших юристів. З нашою допомогою ви зможете назавжди захистити свої ідеї від неправомірного посягання або використання.