авторское право в интернетеЗареєструвати авторське право всього за 500 грн.

Загальна інформація

Серед великої різноманітності об'єктів авторського права варто винести в окрему категорію комп'ютерні технології та інтернет, так як з високим темпом розвитку цих областей, виникла необхідність реєстрації авторських прав, щоб захистити свою інтелектуальну власність від посягань недобросовісних користувачів.

Останнім часом різко зросла кількість користувачів мережі Інтернет. Сьогодні практично будь-який товар або послугу можна замовити в режимі онлайн. У зв'язку з цим, більшість компаній, щоб не втратити клієнтів, переводять свій бізнес в віртуальний світ і створюють сайти. Враховуючи, що основна мета створення вебсайту - це залучення нових і утримання постійних клієнтів, то кожна компанія прагне зробити його більш привабливим, ніж у конкурентів. Ви вкладаєте багато часу, сил і засобів на створення, наповнення ексклюзивним змістом, просування вашого ресурсу. Вигадуєте унікальну адресу сайту, іншими словами доменне ім'я, яку може бути зареєстровано як торгова марка, що є обов'язковою умовою для отримання домену вищого рівня .UA. І як автор маєте право на авторство, недоторканність твору, винагороду за використання об'єкта авторського права.

Що захищає авторське право

Всі об'єкти сайту: текстова інформація, графічна інформація, фотографії, відео твори, елементи дизайну, технічна документація, вихідний код і т.д.

Контент. Інформаційне наповнення (контент) є найголовнішою частиною сайту. Наповнення сайту складається з текстових, графічних і аудіовізуальних матеріалів. При цьому найважливішими можна вважати текстові елементи, оскільки саме вони привертають увагу відвідувачів і пошукових машин.

Якщо контент створюється не власником сайту, а на замовлення, то права на контент сайту визначае договір між власником сайту і виконавцем. Щоб уникнути суперечок в майбутньому, укладати договір необхідно обов'язково.

Дизайн сайту. В основному візуальне зображення сайту (дизайн) розробляється на замовлення і індивідуальним побажанням власника. У такому випадку питання про власника авторських прав повинен регулюватися договором на створення веб-сайту.

Комп'ютерна програма. У разі якщо програмне забезпечення створювали індивідуально під вас, і ви за це заплатили істотну ціну, то варто за допомогою договору закріпити за собою майнові авторські права, щоб уникнути попадання вашої програми до конкурентам і вторинної її продажу.

Потрібно враховувати, що програмне забезпечення може бути і не унікальним, а використовуватися для створення інших сайтів.

Аудіовізуальні матеріали захищаються як аудіовізуальні твори, фонограми, відеограми.

Проблема плагіату

Найбільша проблема порушення авторських прав в інтернеті це плагіат. Під плагіатом ми розуміємо навмисне присвоювання авторства твору науки, літератури чи мистецтва, що належить третій особі. Набагато простіше скопіювати чужий контент, ніж створювати самому щось оригінальне і привабливе для споживача. Тому часто можна зустріти однакові або дуже схожі статті на різних ресурсах, при цьому встановити хто ж справжній творець досить проблематично.

Теоретично авторські права України починається з дня виникнення, і не вимагає обов'язкової державної реєстрації. Але як показує практика, без офіційного свідоцтва довести своє авторство буває досить проблематично, особливо якщо справа дійде до суду. Адже хто назвався автором, той і буде їм вважатися поки не доведуть зворотного, так звана презумпція авторства. Ось і спробуй без «папірця» спростувати заяву порушника, що насправді творець він.

Захист авторського права з отриманням свідоцтва єдиний можливий вихід. Враховуючи, що технічна можливість відстежувати порушення авторських прав в інтернеті практично відсутня.

Що робити

Процедура оформлення та реєстрації авторських прав незрівнянно простіше ідешевле, ніж відстоювання Ваших інтересів в суді. Тому поспішайте замовити реєстрацію ваших авторських прав.

Увага

Рекомендуємо розміщувати на сайті інформацію про авторське право, знак (копірайт) ©, з повідомленням про те, що всі матеріали даного сайту є об'єктами авторського права і забороняється копіювання, розповсюдження чи будь-яке використання без згоди автора.

Підсумок. Для ефективного захисту авторських прав на веб-сайт кожен елемент необхідно розглядати як окремий твір і реєструвати їх як окремі об'єкти.

Реєстрація авторських прав Київ і не тільки здійснюється за допомогою подачі заявки. Для того щоб провести реєстрацію необхідно зібрати пакет документів, які повинні бути правильно оформлені.

Зареєструвати авторські права України Ви можете з нашою допомогою. Висококваліфіковані фахівці компанії «ТМ-Патент» забезпечать реєстрацію Вашого авторського права найбільш швидко і якісно, а також за цілком доступною ціною, що також є важливим критерієм. Звернувшись до нас, Ви можете бути впевнені в професійному та індивідуальному підході до Вашій справі.

Google